Vybrané slová po „s“

Konečne pridávam do kolekcie ďalšie z vybraných slov, tentoraz po „s“. Patria k tým stručnejším a jednoduchším, takže aj príspevok bude kratší:).

Ako vždy, v článočku môžete nájsť myšlienkovú mapu so základnými vybranými slovami a kartičky na precvičenie.

Prvá v poradí je myšlienková mapa.

Postup už určite ovládate a ak nie, môžete sa k nemu vrátiť napríklad tu.

Možno budete namietať, že syn sa (možno pre niekoho) trochu podobá aj na dcéru, ale verím, že vaše deti si s tým v rámci vyfarbovania hravo poradia. Pokojne mu môžu dokresliť čelenku a indiánske pierko alebo sinku pod oko:). Podstatné je, aby si pamätali, že syn je s „ypsilonom“. Veď čím je niečo nezvyčajnejšie, smiešnejšie alebo čím viac nás to provokuje – tým dlhšie nám to v hlave vydrží.

 

Školáci však možno uvítajú pomoc pri „obliekaní“ sýkorky. Aby trafili správne farby, pridávam obrázok z pixabay fotobanky. Tuším je to i súčasť tretiackej prírodovedy:)

Ide o sýkorku veľkú, inak známu aj ako bielolícu (má biele líčka). Spolu so sýkorkou belasou patrí k najčastejším návštevníkom zimných kŕmidiel.

Pri tejto príležitosti vám prezradím malé tajomstvo, ktorým môžete svojich potomkov tak trochu ohúriť – ako rozoznať samčeka sýkorky veľkej (bielolícej) od samičky? Samček má na hrudí hrubší čierny pásik a samička ho má tenší, miestami môže byť až prerušený.

Myšlienkovú mapu na vytlačenie si ako pdf môžete stiahnuť tu: vybrané slová po S

Ďalšou pomôckou sú kartičky, ktoré obsahujú okrem základných aj odvodené vybrané slová. Ako som už spomínala, písmenko „s“ je voči deťom z tohto pohľadu kamarátske a tak ich naozaj nie je veľa.

Druhá strana obsahuje tzv. výnimky, čiže slová, po ktorých po „s“ píšeme „mäkké i“.

Obe stránky vo verzii pre tlač: kartičky vybrané po S

Celkom na záver ešte pridávam jednu milú inšpiráciu od domškoláckej maminy Janky. Keďže potrebovali ísť s vybranými slovami ďalej, zobrala do ruky pastelky a vytvorila vlastnú verziu myšlienkovej mapy

Poslala mi ju s tým, že ju môžem publikovať na svojej stránke so slovami „možno to niekomu pomôže, tak ako nám pomohli tie Vaše…“

V pdf formáte je k dispozícii tu: Vybrane-slova-po-S_mamina janka

Touto cestou jej ešte raz ďakujem za zdieľanie i za odvahu pustiť sa do práce.

Všetkým všetko dobré a veľa tvorivých nápadov k tomu:)

Natália Sollárová
Som kreatívna žena mnohých záujmov i skúseností. Dnes to všetko prepájam a inšpirujem k životu, v ktorom rodič nie je obeťou, ale uvedomelým aktívnym človekom, ktorý vie, aký je jeho cieľ a kráča za ním spôsobom rešpektujúcim seba i dieťa. Mám prax poradkyne pri dojčení, lektorky viazania bábätiek do šatky, učiteľky v Montessori škôlke i lektorky v Montessori centre, niekoľkoročnom domácom vzdelávaní svojho dieťaťa (homeschoolingu) i redaktorky v novinách... Môj príbeh nájdete tu >>
Komentáre
  1. Dominika píše:

    Dobrý deň, chela by som sa opýtať či budete vytvárať vybrané slová aj po V, Z a vynimky po L, mala by som záujem. ďakujem

    • Natália Sollárová píše:

      Ďakujem, Dominika, mám to v pláne, len čas je výzva, som dosť vyťažená. Keď sa to konečne podarí, pribudne na stránku. Vďaka za pochopenie.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *