Vybrané slová po „P“ a „R“

Konečne nasleduje ďalšia skupinka vybraných slov, tentoraz po „p“ a „r“. Verím, že sa vaše deti s nimi opäť skamarátia. Postup práce je podobný ako v prípade predchádzajúcich slovíčok. Ak si ho potrebujete pripomenúť, prekliknite sa sem.

Materiály zahŕňajú myšlienkové mapy s obrázkami, ktoré si deti môžu vyfarbiť a kartičky.

Vybrané slová po „P“

Nech sa páči, prvé v poradí sú vybrané slová po „p“.

Súbor na stiahnutie ako pdf: vybrané slová po P

Ako pomôcku na lepšie zapamätanie pridávam aj kartičky. Môžete si ich nechať vcelku, alebo nastrihať. Alebo aj jedno, aj druhé.

Tj. napríklad examplár v celosti mať ako kontrolný hárok a druhýkrát vytlačenú verziu nastrihať, aby vznikli samostatné obrázky a k nim slová na priradenie. A možno nájdete ešte iný spôsob…:)

PS: Len pripomínam, že je vhodné zafixovať si najprv len vybrané slová a až potom prejsť na výnimky, ktoré sú pre lepšie odlíšenie písané kurzívou.

Kartičky teda obsahujú nielen vybrané, či odvodené slová, ale aj niektoré výnimky. K obrázkom môžete vymýšľať vety, robiť kombinácie viacerých slov do jednej vety, dávať si otázky… Čím viac s nimi bude dieťa pracovať rôznymi spôsobmi, tým viac sa mu do hlávky uložia.

Celý súbor nájdete na stiahnutie tu: kartičky vybrané po P

Vybrané slová po „R“

Vybrané slová po „p“ boli celkom stručné. Tých po „r“ je o dosť viac. Rozhodla som sa to vyriešiť krátkymi textíkmi, ktoré ich obsahujú. Samozrejme, nechýbajú ani ilustrácie aspoň k niektorým z nich.

Súbor na stiahnutie v pdf formáte: vybrané slová po R

Na doplnenie opäť pridávam aj kartičky. Najprv s vybranými a od nich odvodenými slovami.

A tu je náhľad druhej strany.

Celý súbor si opäť môžete stiahnuť aj ako pdf: kartičky vybrané po R

Samostatne sú potom k nim aj kartičky s výnimkami, čiže so slovami, v ktorých píšeme po „r“ obyčajné „i“.

A ešte kúsok…:)

Stiahnuť ich je možné cez tento odkaz: kartičky vybrané po R_výnimky nové

Dodatočne pridávam testík na vybrané slová po „p“ a „r“. Je to kompilácia z viacerých zdrojov. V prípade, že by ste mali pochybnosti, aké i/í alebo y/ý doplniť v jeho spodnej časti, môžete ísť po rozumy do tohto článku: https://nataliasollarova.sk/krystal-vs-kristal/

Náhľad testu:

Test na stiahnutie: test vybrané slová po P a R

Dúfam, že vám budú užitočné a zároveň ďakujem za trpezlivosť – viem, že niektorí ste na ne už dlho čakali. Rada by som toho stíhala viac a rýchlejšie, len to potom zvyčajne býva na úkor niečoho iného:). Takže, keď bude ten správny čas, pribudnú opäť ďalšie…

Všetkým všetko dobré:)

 

Titulná fotografia: Pixabay

Natália Sollárová
Som kreatívna žena mnohých záujmov i skúseností. Dnes to všetko prepájam a inšpirujem k životu, v ktorom rodič nie je obeťou, ale uvedomelým aktívnym človekom, ktorý vie, aký je jeho cieľ a kráča za ním spôsobom rešpektujúcim seba i dieťa. Mám prax poradkyne pri dojčení, lektorky viazania bábätiek do šatky, učiteľky v Montessori škôlke i lektorky v Montessori centre, niekoľkoročnom domácom vzdelávaní svojho dieťaťa (homeschoolingu) i redaktorky v novinách... Môj príbeh nájdete tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *