Pokusy s kvapkaním

Moja takmer šesťročná dcéra má obdobie pokusov. A tak hľadáme spôsoby, ako túto dôležitú potrebu naplniť. V jedno popoludnie ma oslovila s tým, že chce robiť ďaľší experiment. Nemala som nič naplánované, napriek tomu som za niekoľko minút pripravila aktivitku, ktorá ju bavila. Potrebné veci sa nájdu snáď v každej domácnosti: ocot, citrónová šťava, sóda, tekuté mydlo, potravinárske farbivo (odporúčam nakúpiť do zásoby). PS: Zmeny v zložení sú dovolené a žiaduce:-).

IMG_20170126_193120

Na tácku som pripravila poháriky so zafarbenou vodou, kvapátka (môžete nahradiť lyžičkou), rôzne nádobky (džbánik, fľaštičky), lievik, hubku na utretie v prípade nehody…

Moje dieťa však malo jasný zámer – muselo to byť niečo kreatívne a špeciálne zároveň.

A tak do fľaštičky putovalo aj tekuté mydlo, ktoré v nej vytvorilo penu. Výsledok bol pôsobivý – po nakvapkaní vytváralo farbivo zaujímavé vzory.

IMG_20170126_193200 IMG_20170126_193240

Pokus sme potom doplnili o kvapkanie na vatový tampón – vznikli krásne vzory. Aby sme využili aj citrónovú šťavu, dostala záverečné slovo – jej pôsobením sa na modrom podklade objavili svetlé body.

IMG_20170126_195304 IMG_20170126_195505

Táto aktivita je naozaj jednoduchá, ponúka viacero možností a zabavia sa pri nej menšie i väčšie deti.

Uložiť

Natália Sollárová
Som kreatívna žena mnohých záujmov i skúseností. Dnes to všetko prepájam a inšpirujem k životu, v ktorom rodič nie je obeťou, ale uvedomelým aktívnym človekom, ktorý vie, aký je jeho cieľ a kráča za ním spôsobom rešpektujúcim seba i dieťa. Mám prax poradkyne pri dojčení, lektorky viazania bábätiek do šatky, učiteľky v Montessori škôlke i lektorky v Montessori centre, niekoľkoročnom domácom vzdelávaní svojho dieťaťa (homeschoolingu) i redaktorky v novinách... Môj príbeh nájdete tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *