Všade samé hviezdy…:)

Jednoduchá, rýchla a krásna. Darček alebo dekorácia. Papierová hviezda. No, nevyrobte si ju:). U nás sme sa do nej pustili v rámci pracovného vyučovania. Ale zapáčila sa nám a tak sme tvorili sťa na páse. Niečo školáčka, niečo mama. Nielen pre seba, väčšina cestovala s vianočnými pozdravmi pre členov rodiny a kamarátov. Ako milé prekvapenie…

V rámci podarovania sme hviezdy, samozrejme, nechali v zloženom stave. Inak by to ani nešlo. A na motúzik sme uviazali visačku s jednoduchým návodom.

Pracovný postup zvládnu aj deti. Pokiaľ však budú lepiť tavnou pištoľou, treba dať pozor na popálenie pri spájaní jednotlivých vrstiev.

Materiál:

  • 7x papierové (desiatové) vrecká – biele, hnedé (recy papier)…
  • lepidlo alebo tavná pištoľ
  • staršie noviny ako podložka
  • nožnice
  • špagát na zavesenie
  • zošívačka (alternatívne)

Výroba:

Nahrejeme si lepiacu pištoľ (ak sme sa pre ňu rozhodli) a pripravíme staršie noviny. Zoberieme prvé vrecko a položíme tak, aby jeho od výroby zlepená časť smerovala horeotváracia časť zas dole. Nanesieme lepidlo v tvare veľkého písmena „t“ a hneď priložíme ďalšie vrecúško. Trochu pritlačíme (pozor na spomínané popálenie). Postup opakujeme.

Lepidla netreba veľa. Pri jeho nanášaní smerom k otváraciemu koncu je dobré nechať radšej kúsok prázdny (viď obrázok vyššie). Je to preto, lebo väčšina vreciek má jednu jeho časť kratšiu a cez ňu by sa nám mohlo lepidlo dostať aj dovnútra. A to by sme veru nechceli.

Zlepené vrecká necháme ochladnúť alebo zaschnúť. Kto má chuť, môže si ich aj nejako vyzdobiť.

Potom si buď vytvoríme šablónku (ak plánujeme robiť vo väčšom), alebo nakreslíme rovno na vrchné vrecko zárezy, ktoré budeme strihať. Napríklad dva menšie trojuholníky po stranáchkoniec, ktorý sa roztvára do špica, prípadne do oblúka. Vytvoriť sa dajú rôzne vzory.

Označené časti opatrne odstrihneme (ak by boli vrecká moc hrubé, je lepšie nechať to na dospelého).

A teraz prichádza najlepšia časť. Chytíme voľné konce a hviezdu opatrne roztvoríme. Verím, že najmä deti budú mať úprimnú radosť, lebo to vyzerá veľkolepo:).

 

Hotovú hviezdu dokončíme tak, že konce spojíme – lepidlom, zošívačkou alebo zviazaním.

Ak ju budete chcieť zavesiť, najjednoduchšie je na navlečenie špagátu použiť ihlu s väčším očkom, alebo siahnuť po dierovačke. Prípadne zvoliť tenší motúzik a menšiu ihlu…

A potom sa už len tešiť z výtvorov a užívať si sviatočnú atmosféru so svojimi blízkymi.

PS: Hviezdu je možné použiť aj opakovane. V takom prípade bude lepšie na spojenie jej koncov použiť len zošívačku, alebo prevliecť cez predierované otvory iba špagátik, aby sa dala zase zložiť.

Pohodové dni a veľa zdravia všetkým…:)

Natália Sollárová
Som kreatívna žena mnohých záujmov i skúseností. Dnes to všetko prepájam a inšpirujem k životu, v ktorom rodič nie je obeťou, ale uvedomelým aktívnym človekom, ktorý vie, aký je jeho cieľ a kráča za ním spôsobom rešpektujúcim seba i dieťa. Mám prax poradkyne pri dojčení, lektorky viazania bábätiek do šatky, učiteľky v Montessori škôlke i lektorky v Montessori centre, niekoľkoročnom domácom vzdelávaní svojho dieťaťa (homeschoolingu) i redaktorky v novinách... Môj príbeh nájdete tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *